Aici puteti gasi orice doriti!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Madonna: «O să cumpăr tot statul Malawi!»

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 137
Puncte : 398
Data de inscriere : 01/04/2009

MesajSubiect: Madonna: «O să cumpăr tot statul Malawi!»   Lun Apr 13, 2009 5:48 am

Când a aflat că o judecătoare din statul african Malawi i-a respins cererea de adopţie a unei fetiţe, regina muzicii pop, Madonna, a început să tune şi să fulgere, ameninţând: “O să cumpăr tot statul Malawi”, a anunţat publicaţia britanică Daily Squib. Şi, potrivit unor apropiaţi ai divei, se pare că ea a demarat deja negocierile în acest sens cu preşedintele malawian, căruia i-ar fi oferit suma de 125 de milioane de dolari pentru ca statul să fie al ei.

Motivul invocat de judecătoarea africană Esme Chombo, în decizia de respingere a cererii de adopţie, a fost acela că Madonna nu locuieşte în Malawi, ceea ce contravine legii din acest stat. Magistrata a amintit şi de faptul că diva a sosit în această ţară doar cu câteva zile înainte de proces. Regina muzicii pop nu a fost în sala de judecată în momentul verdictului, fiind reprezentată doar de avocatul ei, Alan Chinchilla. Potrivit unor surse, când vedeta a aflat decizia judecătoarei, a început să tune şi să fulgere: “Ce? Ei ştiu cine sunt eu? Faceţi-mi legătura cu bancherii mei! O să cumpăr bomba asta şi o s-o botez «ţara Madonnei»”, ar fi izbucnit ea. “Dacă vor să fiu rezident, o să le arăt eu ce înseamnă asta!”, ar mai fi spus vedeta.

Oferă 125.000.000 $ în schimbul acestei ţări

Starul a şi trecut la fapte, imediat ce s-a întors la Londra. Madonna a trimis o armată de negociatori în Malawi care i-au oferit preşedintelui Bingu Mutharika suma de 125 de milioane de dolari în schimbul statului pe care acesta îl conduce.

SIDA şi malaria fac aici ravagii

Malawi este o ţară săracă, din sud-estul Africii. Se întinde pe o suprafaţă de 118.000 kilometri pătraţi şi are o populaţie de 12 milioane de locuitori. Cei mai mulţi dintre ei trăiesc în barăci şi abia supravieţuiesc de pe o zi pe alta, din plantarea tutunului şi a bumbacului. Din cauza sărăciei, boli precum malaria sau SIDA fac anual aici mii de victime. Preşedintele acestui stat este Bingu Mutharika
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adevarul.forumz.ro

Madonna: «O să cumpăr tot statul Malawi!»
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spune lucrurilor pe nume! :: Monden :: Vedete de la ei-
Mergi direct la: